Array ( [0] => facebook [1] => twitter [2] => google_plus )

Reklama w internecie – umacnianie pozycji

Udostępnij: / /


DRUKUJ

Posiadanie własnej witryny www to często pierwszy, ważny krok. Następnym jest dotarcie do zainteresowanych klientów – za pomocą różnorodnych narzędzi. Wybór narzędzi promocyjnych powinien być poprzedzony dokładną analizą celów promocji i grupy docelowej. Poniżej przedstawiamy wybrane formy działań reklamowych.

 

Wybrane formy działań reklamowych:

 

pozycjonowanie – ze względu na znaczenie te zagadnienie omówiliśmy w oddzielnym punkcie

 

reklama w portalach/wyszukiwarkach – portale i wyszukiwarki oferują wiele form reklamy (Google Adwords, Onet boksy). Zaletą tej formy reklamy jest szybkość jej wdrożenia, wadą – często wysoki koszt. Niekiedy jednak jest to korzystne rozwiązanie.

 

planowe rozszerzanie obecności w internecie, na co składają się m.in. reklama w serwisach branżowych, animacje dyskusji na forach dyskusyjnych, w portalach społecznościowych i innych miejscach w internecie powiązanych tematycznie bądź przez podobieństwo grup docelowych  z naszą stroną. Taka kampania reklamowa wymaga dobrego, solidnego przygotowania ale może dać zaskakująco dobre efekty.

 

social media – budowa społeczności poprzez aktywność w takich miejscach jak Facebook, YouTube i innych tego typu serwisach

 

e-mail marketing – polega na wysłaniu reklamy do wielu określonych demograficznie odbiorców poprzez pocztę email.

 

reklama w internetowych sieciach reklamowych – skuteczna, kiedy firma chce przeprowadzić kampanię reklamową w Internecie, skierowaną do precyzyjnie określonej grupy docelowej. Taka kampania reklamowa wykorzystuje reklamę w serwisach branżowych, zrzeszonych w sieci reklamowej lub wyszukanych samodzielnie.

 

reklama w serwisach aukcyjnych (np. allegro) – wystawianie aukcji służy nie tylko sprzedaży ale też do przyciągnięcia klientów na naszą stronę. Opcja szczególnie interesująca dla sklepów internetowych.

 

marketing wirusowy – najciekawsza i wymagająca największej kreatywności forma marketingu wykorzystująca różnorodne formy takie jak animacje, filmy, gry, blogi itp. Polega na zainicjowaniu sytuacji, w której odbiorcy będą sami między sobą rozpowszechniać informacje dotyczące firmy, usług czy produktów.