Array ( [0] => facebook [1] => twitter [2] => google_plus )

Pozycjonowanie strony internetowej

Udostępnij: / /


DRUKUJ

Czym są wyszukiwarki ?

Wyszukiwarki to w uproszczeniu obszerna baza adresów stron uporządkowanych wg słów kluczowych. Obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google.

 

Dlaczego warto być wysoko w wyszukiwarce ?

Warto ponieważ większość internautów:

a) używa właśnie wyszukiwarek, aby znaleźć pożądane informacje.
b) ogląda jednak tylko wyniki z pierwszych 2-3 podstron z wynikami, na więcej brak im czasu i chęci.

Strona, której adres znajduje się wysoko w rankingu wyszukiwarki jest w praktyce “widoczna” w internecie.

 

Co to jest pozycjonowanie ?

Pozycjonowanie to działania, które mają sprawić, aby nasza strona znalazła się na jak najwyższych pozycjach w wynikach szukania.

 

Od czego zależy pozycja strony w wyszukiwarce?

Pozycja strony ustalana jest za pomocą skomplikowanego i utajnionego algorytmu. Algorytm ten zawiera kilkaset zmiennych, których waga jest różna i nieustannie zmieniana. Niemniej możemy wyróżnić podstawowe czynniki wpływające na pozycję strony:

  • jakość i ilość linków prowadzących do strony
  • historia strony (jak długo jest w internecie, jaką ma historię linków)
  • zawartość merytoryczna i budowa strony

 

Od czego zacząć pozycjonowanie?

Trzeba ustalić listę fraz kluczowych – czyli takich, po których potencjalni klienci będą szukali firmy takiej jak Państwa w internecie.

 

Ważne jest, aby słowa kluczowe:
a) odpowiadały charakterystyce potencjalnych klientów – nic nam nie da duża liczba odwiedzin klientów, którzy nie są zainteresowani ofertą.
b) były popularne czyli żeby codziennie satysfakcjonująca ilość osób wyszukiwała informacje wpisując właśnie tą frazę w wyszukiwarkę.

Frazy kluczowe nie powinny być wymyślane „z głowy”. Nawet jeśli nam jakieś słowo kluczowe wydaje się oczywiste, to większość klientów może wpisywać inną frazę.  Tylko zbadanie potencjalnych słów kluczowych za pomocą profesjonalnych narzędzi gwarantuje dobry efekt.

 

Inne kanały promocji
Pozycjonowanie jest coraz bardziej wymagającą i drogą formą promocji. Dlatego zawsze warto mieć otwartą głowę i szukać równolegle innych, często bardziej dostępnych kanałów dystrybucji informacji o naszej firmie i naszej ofercie (np. tradycyjne, bezpośrednie docieranie do klientów)